ادارات تعطیل و قرنطینه اجباری در تهران اجرا گردد ، شرایط کرونا در تهران خطرناک است

به گزارش وبلاگ موش کور، عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به شرایط بحرانی شهرها و استان های مختلف در پی تشدید شیوع ویروس کرونا، گفت: دولت باید از قدرت حاکمیتی استفاده و قرنطینه خانگی را اجباری کند.

ادارات تعطیل و قرنطینه اجباری در تهران اجرا گردد ، شرایط کرونا در تهران خطرناک است

به گزارش وبلاگ موش کور به نقل از خانه ملت، جلیل رحیمی دنیا آبادی با اشاره به آسیب های شیوع کرونا در کشور گفت: مدیریت کنترل کرونا در کشورمان در قیاس با کشورهایی چون کره جنوبی، چین و بعضی کشورهای اروپایی و همسایه اثرگذاری لازم را ندارد. مسئولان ارشد باید موضوع قرنطینه اجباری خانگی را در تهران اجرا نمایند و سفر و جابه جایی بین استانی را ممنوع نمایند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: جان مردم در خطر است. در شهرهای تربت جام، باخرز و صالح آباد بارها گوشزد کردیم که مسئولان و متولیان گمرک را تعطیل نمایند و مانع تردد خودروهای افاغنه شوند و موضوع قرنطینه خانگی را اجباری نمایند.

وی اضافه نمود: سلامت کادر درمانی، پزشکان و پرستاران در خطر است، بیمارستان ها پاسخ گوی مدیریت حجم بالای بیماران نیستند. عدم توجه به مسائل مذکور سبب افزایش آسیب و بیماری به ویژه در شرایطی که با کمبود تجهیزات پزشکی روبه رو هستیم، می گردد.

رحیمی دنیا آبادی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی تعطیل است و نمایندگان دسترسی به تریبون ندارند، گفت: رئیس جمهور و اعضای شورای عالی امنیت ملی باید قرنطینه بین استانی و بین شهری را اجباری اعلام نمایند. گمرک دوغارون و منطقه ویژه مالی حوزه انتخابیه تربت جام، تایباد و باخرز باید تعطیل گردد. همچنین کارخانه سیمان تربت جام که روزانه 200 تا 300 تریلی در آن تردد دارند باید تعطیل گردد زیرا خطراتی را ایجاد نموده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه شرایط شیوع کرونا در تهران خطرناک است، گفت: متاسفانه بعضی از مردم شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا و قرنطینه را جدی نگرفتند. دولت باید از قدرت حاکمیتی استفاده و قرنطینه خانگی را اجباری نمایند.

وی ضمن درخواست از تمامی مسئولان ارشد کشور، متذکر شد: درصورتی که به تعطیلی گمرکات و مناطق ویژه مالی توجه نگردد، در اولین جلسات علنی مجلس از ظرفیت نظارتی نمایندگی برای سوال یا استیضاح وزرا استفاده خواهیم کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: دولت باید ادارات، بانک ها و تمام مراکز دیگر جز مراکز بهداشتی و درمانی را تعطیل و از کارهای موفقی که دیگر کشورها انجام دادند، الگوبرداری کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادارات تعطیل و قرنطینه اجباری در تهران اجرا گردد ، شرایط کرونا در تهران خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادارات تعطیل و قرنطینه اجباری در تهران اجرا گردد ، شرایط کرونا در تهران خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید