استقبال دولت السراج از فراخوان بین المللی برای توقف درگیری ها

به گزارش وبلاگ موش کور، دولت توافق ملی لیبی گفت، از فراخوان بین المللی برای توقف درگیری ها در این کشور به منظور مبارزه با کرونا ویروس استقبال می کند.

استقبال دولت السراج از فراخوان بین المللی برای توقف درگیری ها

به گزارش وبلاگ موش کور، به نقل پایگاه اینترنتی النشره، دولت توافق ملی لیبی به ریاست فائز السراج در بیانیه ای مطبوعاتی گفت، شورای ریاستی از کشورها و سازمان هایی که با دعوت به توقف فوری اقدامات خصمانه به منظور دور کردن کشور از تراژدی های بیشتر، اجازه به مقامات محلی برای مقابله با ویروس کرونای جدید و توقف حمل و نقل مستمر ادوات نظامی اهتمام ورزیدند، نهایت قدردانی را به عمل آورده و از این فراخوان استقبال می کند.

در این بیانیه آمده است، دولت توافق ملی لیبی بر پایبندی خود به قطعنامه 2510 شورای امنیت که مصوبات کنفرانس برلین را قوت می بخشد و شامل مجموعه قوانینی از جمله توقف اقدامات خصمانه و حفاظت از جان غیر نظامیان است، تاکید و همچنان به برقراری آتش بس تمایل دارد.

دولت توافق ملی لیبی در این بیانیه اضافه کرد: ما در چارچوب دفاع مشروع از خود، به حقمان برای پاسخ به تجاوزات روزانه که غیر نظامیان و تاسیسات غیر نظامی را هدف قرار می دهد واقف هستیم و از متجاوزان می خواهیم که از نقض ها و جنایات خود دست بکشند.

در این بیانیه بر لزوم از سرگیری صادرات نفت در سایه نیازها برای مقابله کارساز و فوری با کرونا تاکید شده و نفت را تنها منبع درآمد ملت لیبی و تنها راه تامین نیازهای اساسی همه شهروندان دانسته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقبال دولت السراج از فراخوان بین المللی برای توقف درگیری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال دولت السراج از فراخوان بین المللی برای توقف درگیری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید