افزایش دوقلوزایی وحوش در مرکزی

به گزارش وبلاگ موش کور، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از پدیده کم نظیر دوقلوزایی حیات وحش به دلیل شرایط مناسب مراتع در استان مرکزی در فصل بهار 99 خبر داد.

افزایش دوقلوزایی وحوش در مرکزی

به گزارش وبلاگ موش کور آنلاین به نقل از وبلاگ موش کور، رضا میرزایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به بارندگی های خوب و مناسب شدن شرایط مراتع، در کنار اقدامات حفاظتی ماموران محیط زیست دوقلوزایی در گونه های مختلف وحوش این استان بیشتر شده است.

وی افزود: در حقیقت شرایط آب و هوایی و تغذیه ای تأثیر بسزایی در رشد جثه گونه های حیوانی و همچنین زاد و ولد آن ها دارد.

میرزایی با اشاره به فصل زادآوری وحوش اظهار کرد: بر اساس مشاهدات محیط بانان، دوقلوزایی در میان میش و بزهای استان بیشتر مشاهده می شود.

وی افزود: شرایط آب و هوایی مناسب در کنار سایر اقدامات حفاظتی ماموران محیط زیست موجب شد که زیستمندان منطقه به یک امنیت روانی و حفاظتی مناسبی رسیده و استرس آن ها کاهش یافته و شاهد این پدیده کم نظیر باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از علاقه مندان و طبیعت دوستان خواست تا ضمن همکاری لازم با محیط بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش جدا خودداری کنند تا محیطی آرام و امن برای تولد حیات وحش ایجاد کنند و در صورت مشاهده نوزادان حیوانات وحش در طبیعت، به آن ها نزدیک نشده و مراتب را به مأموران یگان حفاظت محیط زیست مستقر در مناطق یا از طریق شماره تماس 1540 اطلاع دهند تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش دوقلوزایی وحوش در مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دوقلوزایی وحوش در مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید