بهترین نوع معماری کمینه ایی در دکوراسیون خانه کوچک 26 متری

به گزارش وبلاگ موش کور، سبک معماری کمینه ایی یا ساده گرایی در دکوراسیون خانه کوچک را ممکن است بیشتر در کشورهای غربی مشاهده کنیم. بسیاری از خانه های مدرن کوشش می نمایند تا زیبایی و شیک بودن را با سادگی به ساکنان خود منتقل نمایند. اگرچه در چین تایپه (استان مستقل چین یا همان تایوان) خانه ایی که متعلق به خانواده ایی سه نفره است، کمینه گرایی نه تنها زیبایی را برای آن خانه به ارمغان آورده بلکه به جزئی اساسی و لازم خانه تبدیل شده است. خانواده ایی سه نفره که قرار است در خانه ایی به مساحت فقط 26 متر مربع زندگی نمایند. در چنین خانه ای دیگر هیچ فضایی برای قرار دادن وسایلی که کاربردی و ضروری نیستند، وجود ندارد. طراح شرکت تایوانی Folk Design از علاقه خانواده به خوشنویسی و مدیتیشن در طراحی خانه الهام گرفته است. طبیعی است که در چنین فضای کمی باید از ایجاد فضای بسته وخصوصی تا حد امکان جلوگیری کرد.

بهترین نوع معماری کمینه ایی در دکوراسیون خانه کوچک 26 متری

هال این خانه مکان اصلی پذیرایی و دیدار های خانوادگی است و در کنار آن منبع اصلی نور طبیعی خانه با پنجره های سرتاسری که دیوار هم به حساب می آیند پوشانده شده است. مبل طویل و باریک کنار دیوار پشتی های متحرک دارد که آنها را سریعا به میز مطالعه و یا حتی تخت میهمانان در مواقع مورد احتیاج تبدیل می نماید. همچنین قطعه ایی از کفپوش خانه به صورت گود و حوضچه مانند درآمده که فضایی برای لذت بردن از جریان و صدای آب در خانه فراهم نموده است و در مواردی که به آن احتیاجی نیست با پوششی از کفپوش کاملا پنهان می گردد.

چوب طبیعی در جای جای خانه استفاده شده است که به دکوراسیون خانه فضایی آرامش بخش و اتمسفری خنثی داده است. در طراحی و تزیین این خانه هیچگونه شلوغی و پیچیدگی وجود ندارد و در نهایت سادگی است.

پشت در کشویی وسط خانه پلکانی باریکی وجود دارد که به سمت طبقه بالا که مکان خصوصی خانه است راهنمایی می گردد. اگرچه پله ها در آشپزخانه هم قابل رویت هستند چرا که پله ها بروی ریلی کشویی قرار دارند که در صورت احتیاج نمایان می شوند و در موارد دیگر در دیوار پنهان می شوند و جزئی از از دیوار خانه تبدیل می شوند و فضای باز را برای انجام کارها در آشپزخانه بوجود می آورد. در طبقه بالا هم اتاق خواب خصوصی قرار گرفته است که با محافظ های شیشه ایی اجازه تماشای اتاق نشیمن از بالا را می دهد که این کار بیشتر برای نفوذ نور طبیعی به داخل اتاق خواب است که در صورت دیگر کاملا دلگیر و تاریک می شد.

گنجه ها وکمد لباس که همواره در خانه های کوچک مشکل ساز است طراح با خلاقیت تمام جارختی را در سقف جاسازی نموده است که در مواقع مورد احتیاج به پایین کشیده می گردد درست همانند حوضچه آب در اتاق هال خانه که با پوششی چوبی کاملا پنهان می گردد.

دکوراسیون خانه کوچک

منبع: اتاق

به "بهترین نوع معماری کمینه ایی در دکوراسیون خانه کوچک 26 متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نوع معماری کمینه ایی در دکوراسیون خانه کوچک 26 متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید