بیشترین دوقلوها در کدام شهرها هستند؟

به گزارش وبلاگ موش کور، شهر هایی در جهان وجود دارند که تعداد دوقلوها بیش ازحد معمولی است. در ادامه با ما همراه باشید ریشه تاریخی و دلایل علمی این پدیده را آنالیز کنیم.

بیشترین دوقلوها در کدام شهرها هستند؟

شهرهایی که بیشترین دوقلوها را دارند

بیشتر مواقع با افراد دوقلویی روبرو می شویم که از دیدنشان بسیار مسرور شده و حتی گاهی اوقات به نظرمان جالبو عجیب میرسند،ممکن است در شهر هایی تعداد بیشتری دوقلو وجود دارند که شاید این ها دلایلی علمی داشته باشند پس با ما همراه باشید تا ریشه تاریخی و دلایل علمی این پدیده را آنالیز کنیم.

دانشگاه تگزاس تخمین زده است که از هر 1000 نفر در جهان، 32 نفر دو قلو هستند. به عبارت دیگر 16 جفت از هر 1000 نفر و 3 درصد از جمعیت جهان دو قلو هستند. این رقم میان اقوام و نژاد های مختلف در مناطق گوناگون متفاوت است. گروه هایی از قوم هایی خاص، دو قلو هایی بیشتر و قوم های دیگر تعداد کمتری به جهان می آورند.

درحالی که به عقیده محققان دوقلو های همسان کاملاً اتفاقی همسان شده اند، داشتن دوقلو های غیر همسان ارثی است. اگر کسی در خانواده شما دوقلو های غیر همسان داشته باشند، احتمال این که شما نیز دوقلوی غیر همسان جهان آورید، زیاد است. اگر خود مادر دوقلوی غیر همسان باشد، احتمال این که فرزندانش نیز دوقلوی غیر همسان گردد چهار برابر است. این عوامل سبب می شوند که دوقلو داشتن در یک خانواده زیاد باشد و یا حتی همه افراد یک قوم دوقلو شوند. درواقع نژاد و قوم نقشی اساسی در دوقلو شدن دارد. به عنوان مثال در آمریکا تعداد دوقلو ها میان سیاه پوستان آمریکایی رایج تر بوده و میان آمریکایی های هیسپنیک و لتینو کمتر است.

شهر و روستا های دارای بیشترین دوقلو

بیشترین میزان زاد و ولد در قوم عظیم یوروبا (Yoruba) در جنوب نیجریه در شهری کشاورزی به نام ایگبو اُرا (Igbo-Ora) است. در اینجا از هر 1000 تولد، 40 تا 50 تولد دوقلو است. به عبارت دیگر نزدیک به 10٪ کل جمعیت شهر دوقلو هستند. جمعیت زیاد دوقلو های این شهر باعث شده اسم مستعار آن را پایتخت دوقلو های جهان بگذارند .

در حالی که هیچ کس تا به حال نتوانسته دلیلی علمی برای دوقلو شدن بچه ها پیدا کند، تحقیقات نشان می دهند که زایمان بچه های دوقلو، می تواند با تغذیه مادر در هر ناحیه رابطه داشته باشد .

در روستای ایگبو اُرا تولد دوقلو ها را جشن گرفته و دوقلو ها را نعمتی از جانب خدا می دانند. بیشتر زنان باردار تمایل دارند که صاحب فرزندان دوقلو شوند .

ایگبو اُرا تنها شهری نیست که در آن تولد دوقلو ها زیاد است. در شهر کاندیدو گودوی (candido godoi) در برزیل نیز چنین پدیده ای وجود دارد .

تولد دوقلو ها در این شهر 10٪ است که این میزان 1.8٪ از تولد دوقلو ها در شهر ریوگرانده جنوبی (Rio Grande do Sul) و میزان تولد دوقلو ها در سطح کشور بیشتر است. تعداد دوقلو ها از قرن بیستم و زمانی که میان اولین مهاجران این منطقه 17 جفت دوقلو وجود داشت، نوشته شده است. این تولد دوقلو ها در نسل های متمادی ادامه داشت. بیشتریت جمعیت این شهر را نوادگان مردمآلمان و لهستان تشکیل می دهند و رگ و ریشه بسیاری از مردم به ناحیه هونزروک (Hunsrück) در آلمان می رسد. ناحیه ای که در آنجا میزان تولد دوقلو ها بیش از میزان معمول است .

محققان برای قرن های متمادی در کوشش برای شرح آمار بالای تولپ دوقلو ها در نواحی خاص بودند. در سال 2009، خورخه کاماراسا تاریخ شناس آرژانتینی، در کتاب خود به نام فرشته مرگ در آمریکای جنوبی، نظریه بیگانه وار را بیان نمود .

دستور هیتلر برای کشف علت دوقلو زایی

یوزف منگله (Josef Mengele) پزشک بدنام نازی های آلمان، در اردوگاه آشویتس روی اسیران دوقلو آزمایش های وحشتناکی انجام داد. وظیفه او یافتن دلیل و چگونگی دوقلو شدن بچه ها به دستور آدولف هیتلر بود. هیتلر می خواست با استفاده از این ترفند و به طور مصنوعی دوقلو ها را به وجود آورده و جمعیت آریایی ها را افزایش دهد. زمانی که متحدان پیروز به شکست رژیم نازی شدند، منگله به آمریکای جنوبی فرار کرد. خورخه کاماراسا عقیده دارد منگله در راه فرار به آمریکای جنوبی با معرفی خود به عنوان فیزیکدان و دامپزشک آزمایش هایی را روی زنان برای کشف چگونگی دوقلو شدن بچه ها، انجام داد.

تاریخ شناسان محلی عقیده دارند که منگله پس از رفتن به برزیل آزمایش های خود را متوقف نموده و این میزان بالای تولد دوقلو ها در این ناحیه، به قبل رفتن منگله به این ناحیه می رسد. همچنین محققان بر این باورند که در بیشتر مواقع پیوندی ژنتیکی شرحی قابل قبول برای دلیل تولد دوقلو ها است.

شهر دیگری که به شهر دوقلو ها معروف است، شهر بوزیم (Buzim) در شمال غرب بوسنی است. این شهر با 20000 نفر جمعیت، 200 جفت دوقلو دارد. برخلاف شهر های ایگبو اُرا و ریوگرانده جنوبی، اهالی شهر بوزیم مایل به استفاده از تعداد زیاد دوقلو ها در توریستی کردن شهر هستند.

تحقیق بر روی عوامل موثر بر دوقلوزایی

این پدیده در این شهر اولین بار توسط خبرنگاری محلی کشف شد. هنگامی که همسرش در طول جنگ های داخلی 1992 تا 1995 دوقلو به جهان آورد. این خبرنگار به این نکته پی برد که در همین بازه زمانی 21 جفت دوقلو به جهان آمده اند که این اتفاق عادی نیست. بنابراین پیجی در فیس بوک ساخت که به وسیله آن دیگر دوقلو های شهر را پیدا کند و پیروز به شناسایی 200 جفت دوقلو شد.

بوزیم جامعه ای مردسالار است و طبق سنت ها دارای خانواده های عظیم با زاد و ولد بسیار است. همین می تواند دلیلی برای زیاد بودن تعداد دوقلو ها در این شهر باشد.

این پدیده در شرق و در روستای کودینی (Kodinhi) از توابع کرالا (Kerala) در جنوب کشور هند رخ داده است. در این روستا 2000 خانواده زندگی می نمایند که از میان این جمعیت، 250 جفت دوقلو وجود دارد. در سال 2008 تنها 15 جفت دوقلو در این روستا بود. میزان تولد دوقلو ها سال به سال افزایش می یابد. تنها در 5 سال گذشته 60 جفت دوقلو به جهان آمده اند. با توجه به این که در هند تعداد زاد و ولد دوقلو ها کم است، تعداد زیاد دوقلو ها در این روستا بسیار جالب توجه است.

دوقلوهای روستای گودینی در جنوب کشور هند

منبع: نمناک

به "بیشترین دوقلوها در کدام شهرها هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین دوقلوها در کدام شهرها هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید