تحریم مثل کرونا آدم می کشد

به گزارش وبلاگ موش کور، دولت آمریکا نیز در خصوص اثر نداشتن تحریم ها بر تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در ایران و سایر کشورهای تحریم شده ریاکارانه دروغ می گوید. گزارش باشله نشان می دهد سازمان های حقوق بشری نیز تأثیر تحریم ها بر جان عموم شهروندان و کادرهای درمان در ایران را تأیید می کنند.

تحریم مثل کرونا آدم می کشد

به گزارش وبلاگ موش کور، محمد فاضلی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، در یادداشتی تلگرامی نوشت: میشل باشله، پزشک متخصص اطفال، رئیس جمهوری سابق شیلی و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، در گزارشی به تاریخ 24 مارس 2020 (یک هفته قبل) می نویسد:

حیاتی است که از فروپاشی نظام پزشکی هر کشوری جلوگیری شود ... در این زمان حساس به دلیل سلامت جهانی و برای حمایت از حقوق و جان میلیون ها انسان در کشورها، تحریم های بخشی باید باید لغو یا تعلیق شوند. برای مثال در ایران؛ جایی که اکنون 1800 انسان جان خود را به علت کوید-19 از دست داده اند، گزارش های حقوق بشری دائما بر اثر تحریم ها بر دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی اساسی - از جمله رسپیراتورها و تجهیزات حفاظت از کارکنان درمان تأکید می کنند. بیش از 50 نفر کادر درمان در ایران از زمان آشکار شدن کوید-19 در پنج هفته گذشته جان خود را از دست داده اند.

باشله می گوید: هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی به طرز مؤثری با این اپیدمی مقابله کند. ما به عمل منسجم، همکاری و مراقبت نیاز داریم.

این گفته او یادآور فراخوان آنتونیو گوترش برای عمل هماهنگ، قاطع و سیاست نوآورانه در مواجهه با کوید-19 است. همه دولت ها از جمله آنها که تحریم شده اند - از جمله ایران - باید آشکارا، مستند به مدارک و شفاف اعلام کنند که تحریم ها به ظرفیت حفاظت از جان شهروندان شان آسیب زده و تحریم عین بیوتروریسم است. باید بقیه جهان را در جریان اثرات بسیار منفی تحریم ها بر ظرفیت هر کشور تحریم شده برای مقابله با کرونا و سایر مخاطرات جانی قرار داد.

دولت آمریکا نیز در خصوص اثر نداشتن تحریم ها بر تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در ایران و سایر کشورهای تحریم شده ریاکارانه دروغ می گوید. گزارش باشله نشان می دهد سازمان های حقوق بشری نیز تأثیر تحریم ها بر جان عموم شهروندان و کادرهای درمان در ایران را تأیید می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحریم مثل کرونا آدم می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم مثل کرونا آدم می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید