ترافیک سنگین در کرج - چالوس، اعلام محدودیت تردد در آخر هفته

به گزارش وبلاگ موش کور، آخرین شرایط ترافیکی در محورهای برون شهری نشان می دهد که محور قم - تهران عوارضی با ترافیک سنگین و فشم - تهران و تهران - شهریار (دپو) با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

ترافیک سنگین در کرج - چالوس، اعلام محدودیت تردد در آخر هفته

همچنین کرج - چالوس مقطع گچسر با ترافیک سنگین و آزادراه کرج - قزوین(ترمینال کلانتری)، کرج-چالوس(سد کرج)، آزادراه کرج - تهران پل کلاک، آزادراه قزوین - کرج (گلشهر) و کرج-چالوس(کندوان) با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

براین اساس، ساری - قائمشهر در استان مازندران و سنگر - کوچصفهان و منجیل - رودبار در استان گیلان با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

براساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه های هوشمند تردد شمار بر خط در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به روال عادی جریان دارد.

کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1675 ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 2.5 درصد افزایش نشان می دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 20 درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده های کشور در 24 ساعت گذشته

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه تهران-قم، آزادراه قم-تهران، آزادراه ساوه- تهران، آزادراه تهران-ساوه، راستا پاکدشت-تهران و تهران-پاکدشت، محور های تهران-شهریار و شهریار-تهران، آزادراه زنجان-قزوین و محورهای تبریز-ایلخچی و ایلخچی-تبریز در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته اند.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در باند شمالی آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین مقطع واقع در استان البرز تا روز 30 آبان 94 روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 7 تا 15 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تیر 200 تا پل کلاک تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

در آزادراه تهران ـ قم و بالعکس تا پایان سال 94 تردد هرگونه وانت بار، حدفاصل پل شهید کاظمی (آزادگان) تا خروجی حسن آباد و بالعکس ممنوع است؛ تردد از محورهای قدیم تهران-قم و احمدآباد مستوفی انجام می شود.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از راستا فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و راستا جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محور سه راهی بیژن - پل حسین آباد واقع در استان کرمان از ساعت 7 مورخ 19 مهر لغایت ساعت 24 مورخ 22 مهرماه 94 به مدت 4 روز به دلیل اجرای عملیات قیرپاشی و نگهداری مسدود بوده و تردد از محور جیرفت - سه راهی بم - کرمان انجام می شود.

محور بروجرد - اراک واقع دراستان لرستان روز 15 مهرماه 94 ساعت 8 الی 16 به دلیل اجرای عملیات انفجار و ریزش برداری حدفاصل کیلومتر 800+29 تا 30 مسدود بوده و تردد از محور آزاد راه دورود - ازنا - اراک انجام می شود.

بزرگراه تهران ـ فیروزکوه واقع در استان تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم راستا) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم واقع در استان های تهران و مازندران از پنجم مهر تا 30 مهرماه 94 به دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن سازی تونل مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می شود.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم راستا) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

محور آزاد راه مشهد - باغچه (باند رفت و برگشت) واقع در استان خراسان رضوی تا روز 30 آذر 94 ساعت 6 تا 18 به دلیل اجرای عملیات آسفالت حفاظتی در کیلومتر صفر تا 39 تردد همزمان با اجرای عملیات و با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

محور مشهد - چناران واقع در استان خراسان رضوی از مورخ 5 مرداد لغایت 30 مهر 94 ساعت 7 الی 19 به دلیل اجرای عملیات مرمت و تعویض جداول و تیرهای روشنایی آسیب دیده حدفاصل کیلومتر 5 تا 25 تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط از جاده دسترسی احداثی انجام می شود.

رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترافیک سنگین در کرج - چالوس، اعلام محدودیت تردد در آخر هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک سنگین در کرج - چالوس، اعلام محدودیت تردد در آخر هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید