خبرنگاران آلودگی هوای سردشت به 3 برابر حد مجاز رسید

به گزارش وبلاگ موش کور، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: پدیده گرد و غبار هوای این شهرستان را در شرایط خطرناک قرارداد به طوری که هم اکنون آلودگی هوای به سه برابر حد مجاز است.

خبرنگاران آلودگی هوای سردشت به 3 برابر حد مجاز رسید

خالد بایزیدی شب شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ موش کور گفت: با توجه به آمار ثبت شده در ایستگاه سنجش ذرات آلاینده این شهرستان هم اکنون میزان ذرات معلق در هوا به 465 میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

وی سرعت وزش باد در این شهرستان را 61 کیلومتر بر ساعت گفت و اضافه نمود: این وضع جوی سبب شده تا آلودگی هوای این شهرستان به سه برابر میزان استاندارد خود رسیده و موجب کاهش کیفیت هوای منطقه شود.

وی با بیان اینکه منشاء این ذرات معلق و گرد و غبار کشور عراق است که در اثر وزش باد هوای سردشت را تحت تاثیر قرار داده است اضافه نمود: این حجم آلودگی از جنس گرد و غبار در سالجاری برای نخستین بار است که روی می دهد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت با تاکید بر شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا توصیه کرد: افراد مسن، بیماران قلبی و عروقی و جانبازان شیمیایی تا عادی شدن شرایط هوا از تردد در بیرون از منزل خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای معین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) معین شده است.

شهرستان سردشت با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آلودگی هوای سردشت به 3 برابر حد مجاز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آلودگی هوای سردشت به 3 برابر حد مجاز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید