دانشمندان: ادعای خواندنِ احساساتِ افراد از چهره شان مهمل است

به گزارش وبلاگ موش کور، هر کسی که لبخند می زند مسرور نیست. هر کسی که شاد است لبخند نمی زند. اگر یک روزِ کامل مسرور باشید، به این معنی نیست که تمامِ روز لبخند به لب در خیابان قدم می زنید. شما فقط مسرورید.

دانشمندان: ادعای خواندنِ احساساتِ افراد از چهره شان مهمل است

بسیار طبیعی به نظر می آید اگر بگوییم از لبخند و اخمِ دیگران می توان احساساتِ آن ها را فهمید. اما نتیجه یک پژوهش می گوید: علائمِ مشخصه چهره، در حقیقت، نشانه های ضعیفی هستند برای آنکه بتوانند احساساتِ درونی افراد را منعکس کنند.

دانشمندان حرکاتِ ماهیچه های صورت را که به احساساتِ مختلف ربط داده می شوند تحلیل و آن را با احساساتِ واقعی افراد در موقعیت های متفاوت مقایسه کردند.

آن ها دریافتند که تلاشِ افراد برای شناسایی یا تشخیصِ احساسات بر مبنای حالاتِ چهره تقریباً همیشه دچار خطا و اشتباه می شود.

پروفسور الکسی مارتینز، از دانشگاهِ اوهایو در آمریکا می گوید: سؤالی که ما مطرح کردیم این بود که آیا ما واقعاً می توانیم از حالاتِ چهره افراد به احساساتِ آن ها پی ببریم؟ و نتیجه گیری ابتدایی ما این بود، نه، نمی توانیم.

چرا تکنولوژی تشخیص احساسات نگران کننده است؟

جهان عصبانی تر شده است؟

علاقه ات را پیدا کن توصیۀ مزخرفی است

هر کسی که لبخند می زند شاد نیست. هر کسی که شاد است لبخند نمی زند. اگر یک روزِ کامل شاد باشید، به این معنی نیست که تمامِ روز لبخند به لب در خیابان قدم می زنید. شما فقط شادید.

برخی مدعی هستند که می توان از حالات چهره افراد فهمید که آیا آن ها جنایتکار؛ یا گناهکارند؛ یک دانش آموز حواسش به کلاس هست؛ یا اینکه یک خریدار از خریدش راضی است یا نه.

نتایجِ پژوهشِ ما نشان داد این ادعا ها کاملاً مزخرف گویی است.

هیچ راهی برای تشخیص این چیز ها وجود ندارد و بدتر از آن این کار می تواند خطرناک باشد.

در یکی از آزمایش ها، دانشمندان به مشارکت کنندگان تصویری برش خورده از چهره یک مرد را نشان دادند که به وضوح نشان می داد او دارد فریاد می زند.

پرفسور مارتینز افزود: وقتی مشارکت کنندگان به این تصویر نگاه می کردند، فکر می کردند که وای این مرد به شدت عصبانی است. اما وقتی به آن ها تمامِ تصویر را نشان می دادیم، می دیدند که او یک بازیکنِ راگبی است که دارد شادی بعد از گلش را نشان می دهد.

پروفسور ماتینز گفت: نگرانی آنجاست که ما اگر قرار باشد در آینده از حالات چهره افراد به احساساتِ درونی آن ها پی ببریم، بسیار خطرناک خواهد بود.

منبع: Daily Mail

ترجمه: سایت وبلاگ موش کور

منبع: فرادید

به "دانشمندان: ادعای خواندنِ احساساتِ افراد از چهره شان مهمل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان: ادعای خواندنِ احساساتِ افراد از چهره شان مهمل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید