علت دریافت سود 12 درصدی از وام یک میلیونی یارانه بگیران ، ربیعی: کاش پول داشتیم

به گزارش وبلاگ موش کور، سخنگوی دولت در نشست خبری علت دریافت 12 درصد سود از وام یک میلیونی یارانه بگیران را بیان نمود.

علت دریافت سود 12 درصدی از وام یک میلیونی یارانه بگیران ، ربیعی: کاش پول داشتیم

به گزارش وبلاگ موش کور، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری در پاسخ به پرسش ایسنا درباره علت دریافت 12 درصد سود از وام یک میلیونی به یارانه بگیران، گفت: یک اقدام در یک کشور صورت می گیرد که بعد در اینجا بسیار تکرار و پخش می شود مثلاً می گویند فلان کشور آنقدر کمک کرده و آنقدر وفور برای مردم ایجاد کرده است در حالی که من با دوستی که در آن کشور زندگی می کرد صحبت کردم و گفت چنین خبری نیست.

سخنگوی دولت یادآورشد: ما در اقتصاد تحریم زده قرار گرفتیم و با کاهش رشد اقتصادی بعد از کرونا هم روبرو خواهیم بود همان طور که حتی کشورهای قدرتمند اقتصادی هم در این زمینه رشد منفی یا کاهش رشد را تجربه کردند و ما هم اگر بعد از کرونا وارد عمل نشویم ممکن است با بیکاری 4 میلیون نفری روبرو شویم.

وی ادامه داد: ما ابتدا در نظر گرفتیم که به 4 میلیون خانوار با درآمد پایین یک میلیون تا دو میلیون به صورت قرض الحسنه پرداخت کنیم که این اتفاق خواهد افتاد و در کنارش به همه یارانه بگیران که آن 4 میلیون خانواده هم شاملش می شوند، گفتیم که وام یک میلیونی با نرخ 12 درصد پرداخت می کنیم.

ربیعی بیان کرد: در هر حال دولت به دلیل تحریم، کاهش قیمت نفت و هزینه مبارزه با کرونا این میزان از وام را با کمک بانک مرکزی که نرخ سود را از 18 به 12درصد کاهش داد که این پول هم برای دولت نبوده است بلکه در اختیار بانک مرکزی بوده است.

وی ادامه داد: ای کاش پول زیاد داشتیم، تحریم نبودیم و می توانستیم نفت بیشتر بفروشیم که با حمایت بیشتر در کنار مردم قرار می گرفتیم و این شرایط را طی می کردیم. اما در حال حاضر از اردیبهشت تسهیلات مربوط به کمک به خانواده ها برای مبارزه با کرونا پرداخت خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "علت دریافت سود 12 درصدی از وام یک میلیونی یارانه بگیران ، ربیعی: کاش پول داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت دریافت سود 12 درصدی از وام یک میلیونی یارانه بگیران ، ربیعی: کاش پول داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید