ماچو پیچو؛ سفر به امپراتوری اینکا و تماشای اسرار زندگی این محل باستانی

به گزارش وبلاگ موش کور، شهر باستانی اینکان ماچو پیچو در کوه های آند 2430 متر بالاتر از سطح دریا، وسط یک جنگل کوهستانی گرمسیری، در یک فضای فوق العاده زیبا واقع شده است. ماچو پیچو احتمالاً شگفت انگیزترین آفرینش شهری امپراتوری اینکا در اوج خود بوده است.

ماچو پیچو؛ سفر به امپراتوری اینکا و تماشای اسرار زندگی این محل باستانی

وبلاگ موش کور - دیوارهای غول پیکر، تراس ها و رمپ های آن به نظر می رسد که در صخره های سنگ واقع شده اند. محیط طبیعی، در دامنه های شرقی آند، در حوزه بالایی آمازون با تنوع فراوان از گیاهان و جانوران است.

قبل از بازدید از این سایت باورنکردنی، بهتر است که عصر را در نزدیکی Aguas Calientes بگذرانید تا در ارتفاع منطقه تنظیم شوید. سپس با اتوبوس یا صبح زود پیاده به ارگ بروید. مهم است بدانید که هزینه ورودی برای بازدید وجود دارد، بنابراین نیاز دارید که بلیت های خود را قبل از سفر رزرو کنید. همچنین برای صعود به قله های Huayna Picchu و Machu Picchu هزینه های اضافی نیز وجود دارد که در آنجا منظره های دیدنی تری خواهید دید.

قبل از بازدید از این سایت باورنکردنی، بهتر است که عصر را در نزدیکی Aguas Calientes بگذرانید تا در ارتفاع منطقه تنظیم شوید. سپس با اتوبوس یا صبح زود پیاده به ارگ بروید. مهم است بدانید که هزینه ورودی برای بازدید وجود دارد، بنابراین نیاز دارید که بلیط های خود را قبل از سفر رزرو کنید. همچنین برای صعود به قله های Huayna Picchu و Machu Picchu هزینه های اضافی نیز وجود دارد که در آنجا منظره های دیدنی تری خواهید دید.

تقریباً 200 سازه این مرکز برجسته مذهبی، تشریفاتی، نجومی و کشاورزی را تشکیل می دهند در یک خط الراس شیب دار قرار گرفته اند که توسط تراس های سنگی تشکیل شده اند. پس از طرحی سختگیرانه، این شهر به یک قسمت پایین و فوقانی تقسیم می شود و مزرعه را از مناطق مسکونی جدا می کند و یک مربع بزرگ بین این دو وجود دارد. تا به امروز، بسیاری از اسرار ماچو پیچو حل نشده باقی مانده است، از جمله نقش دقیقی که ممکن است در درک پیچیده اینکا از نجوم و اهلی کردن گونه های گیاهی وحشی داشته باشد.

معماری گسترده و در عین حال تصفیه شده ماچو پیچو با محیط طبیعی خیره کننده ای که با آن ارتباط کاملاً پیچیده ای برقرار کرده، بسیار خوب است. تعداد زیادی از مراکز مرتبط، یک سیستم گسترده جاده و جهت پیاده روی، کانال های آبیاری و تراس های کشاورزی شاهد استفاده طولانی مدت افراد ساکن در این منطقه هستند. توپوگرافی ناهموار که دسترسی به برخی مناطق را سخت کرده است، منجر به ساخت مناطق مورد استفاده و زیستگاه های طبیعی متنوع شده است.

کی به ماچو پیچو بریم؟

ماچو پیچو در تمام سال باز است. اکتبر تا آوریل فصل بارانی است، اما می تواند در هر زمانی از سال باران باشد. در حالی که بهترین فصل برای بازدید ژوئیه و آگوست است، همیشه باید انتظار جمعیت را داشته باشید. روزهای یکشنبه می تواند شلوغ ترین باشد، زیرا زمانی است که افرادی که در استان کوسکو زندگی می کنند، علاوه بر سهمیه روزانه 5 هزار و 200 بازدید کننده در روز، به صورت رایگان وارد سایت می شوند.

نکاتی برای بازدید ماچو پیچو

  • بلیت ورودی: اگر به طور مستقل سفر می کنید، می توانید بلیت ورودی انفرادی Machu Picchu را آنلاین خریداری کنید (45 دلار برای هر نفر). همچنین دفاتر بلیط رسمی در Cusco و یک دفتر در Aguas Calientes وجود دارد که می توانید بلیط را به صورت حضوری یک روز قبل خریداری کنید.
  • آوردن آب و لباس بارانی، حتی اگر یک روز آفتابی زیبا به نظر می رسد و از آفتاب صحبت کنید، به یاد داشته باشید که لایه ازن در پرو از همه جا بیشتر در خطر است، همراه با ارتفاع زیاد، باعث می شود خورشید در اینجا بسیار قوی باشد، بنابراین یک کلاه بپوشید و از ضد آفتاب SPF زیاد استفاده کنید. اسپری ضد حشرات را نیز بیاورید.

هواپیماهای بدون سرنشین، چتر، یا میله های پیاده روی را از آنجا که همه در ماچو پیچچو ممنوع است وارد نکنید.

منبع : whc.unesco.org

منبع: چمدان

به "ماچو پیچو؛ سفر به امپراتوری اینکا و تماشای اسرار زندگی این محل باستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماچو پیچو؛ سفر به امپراتوری اینکا و تماشای اسرار زندگی این محل باستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید