ماکرون: همه خواهان اجتناب از درگیری با ایران هستند

به گزارش وبلاگ موش کور، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه ای گفت همه کشورها خواهان اجتناب از ایجاد درگیری با ایران هستند و دونالد ترامپ نیز بر همین موضع تاکید کرده است.

ماکرون: همه خواهان اجتناب از درگیری با ایران هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ موش کور، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی گفت، همه اعضای گروه 7 خواهان اجتناب از درگیری با ایران هستند.

او گفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به صورت بسیار شفاف این موضع را بیان نمود.

ماکرون در این مصاحبه بیان نمود: ما بر سر این که به ایران چه بگوییم به توافق رسیدیم. هدف ما ارسال پیام گروه 7 [به ایران] است.

رئیس جمهور فرانسه اضافه نمود: ما بر سر سندی به توافق رسیدیم که به نظر من ارزش زیادی دارد و تصمیم گرفتیم عزمی عملی را اتخاذ کنیم که به اجازه دهد مواضع اندکی مسالمت آمیزتر شود.

منابع دیپلماتیک گفته اند که رهبران گروه 7 که هم اکنون در شهر بیاریتز فرانسه جمع شده اند توافق کرده اند که ماکرون با طرف ایرانی مذاکره کند و پیام آنها را به تهران منتقل کند.

مسأله ایران و به ویژه توافق هسته ای یکی از محورهای نشست رهبران گروه 7 است که از روز شنبه در شهر ساحلی بیاریتز فرانسه آغاز شده است.

ماکرون پیش از حضور در نشست سران گروه 7 با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در کاخ الیزه دیدار کرده بود و برخی رسانه ها از ارائه پیشنهاداتی از سوی پاریس به تهران خبر داده بودند.

کاخ الیزه دیروز (شنبه) بیان نمود امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ در جریان دیدار در حاشیه نشست گروه هفت درباره ایران گفت وگو کردند که اختلافاتی درباره این موضوع وجود داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماکرون: همه خواهان اجتناب از درگیری با ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: همه خواهان اجتناب از درگیری با ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید