44 درصد تصادفات رانندگی در شب رخ می دهد

به گزارش وبلاگ موش کور، جانشین پلیس راهور پایتخت گفت: 44 درصد تصادفات رانندگی در شب رخ می دهد که 22 درصد آن ها مربوط به ساعت 17 تا 24 است.

44 درصد تصادفات رانندگی در شب رخ می دهد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ موش کور، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور پایتخت صبح امروز در برنامه شهر امن در استودیو پلیس پایتخت اظهار کرد: به هنگام شب دید راننده به یک ششم کاهش پیدا می نماید، یعنی باید راننده 15 کیلومتر سرعت خود را نسبت به روز کاهش دهد تا در مواجهه با خطرات بتواند عکس العمل مناسب و خوبی را از خود نشان دهد.

وی گفت: در مورد معابر شهری که هر لحظه امکان تردد عابر پیاده وجود دارد، بحث دیدن و دیده شدن برای ما بسیار مهم است و در تاریکی شب ها، روشنایی معابر اهمیت بیشتری پیدا می نماید.

وی اضافه کرد: 44 درصد تصادفات رانندگی در شب ها رخ می دهد، البته 22 درصد از آن ها مربوط به ساعت 17 تا 24 می گردد؛ علت بیشتر وقوع این تصادفات، تاریکی و سرعت است که بعد از جذب بار ترافیکی شامگاهی اتفاق می افتند.

سرهنگ موسوی پور بیان نمود: 56 درصد از تصادفات ما در محور های عظیمراهی اتفاق می افتد، اهمیت روشنایی با تمام توضیحات گفته شده برای ما زیاد است و باید معابر را روشن نگه داریم تا بتوانیم از بروز تصاد خودداری کنیم، لذا دیدن و دیده شدن بسیار مهم است تا بتوانیم میزان تصادفات را کاهش دهیم.

جانشین پلیس راهور تهران عظیم اضافه کرد: بحث قطعی برق بسیار مهم است و در محور امام رضا (ع) که 64 درصد تصادفات در شب ها رخ می دهد به خاطر اهمیت روشنایی است و در بخش تصادفات جرحی و فوتی که چند روز قبل رخ داد، این مسأله خود را نشان داد و این موضوع را مطرح نمود که روشنایی معابر می تواند تصادفات را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "44 درصد تصادفات رانندگی در شب رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "44 درصد تصادفات رانندگی در شب رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید