افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

به گزارش وبلاگ موش کور، روند کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی متوقف شد و نفت برنت به بالای 60 دلار بازگشت.

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

به گزارش وبلاگ موش کور به نقل از رویترز، هر چند که همچون بازارهای ارز و بورس، معامله گران منتظر سخنرانی امروز جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا برای روشن تر شدن جهت فدرال رزرو در سیاست گذاری نرخ بهره خود هستند اما بهای نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش اندکی را تجربه کرد.

در معاملات روز آدینه، بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال با افزایش 9 سنتی به 60.01 دلار رسید و نفت خام آمریکا نیز با افزایش 3 سنتی به ازای 55.38 دلار معامله شد. جفری هالی- تحلیلگر ارشد بازار در موسسه اواندا گفت: انتظار معامله گران برای سخنرانی پاول باعث شد تا بازار خیلی شاهد عملکرد هیجانی نباشد و نوسانات در سطح محدودی قرار گیرد.

اکنون بسیاری از معامله گران انتظار دارند تا بانک مرکزی آمریکا در نشست ماه آینده خود یک بار دیگر نرخ بهره را کاهش دهد. میشل مک کارتنی- تحلیل گر ارشد بازار در موسسه :سی ام سی مارکتس گفت: اگر سخنان پاول به گونه ای باشد که سیگنال خیلی نیرومندی برای کاهش محسوس نرخ بهره به بازار مخابره نکند، ممکن است شاهد افزایش محدوده حمایتی نفت و افزایش قیمت آن در بازارها باشیم.

بهای نفت در ماه ژوئیه به دلیل کاهش تقاضای خریداران بزرگی نظیر چین کاهش پیدا کرد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نیز در گزارشی پیش بینی خود از تقاضای نفت جهانی را در امسال کاهش داده است.

فراوری نفت بعضی از کشورهای عضو سازمان اوپک نظیر کویت و عربستان و هم چنین بعضی دیگر از صادرکنندگان بزرگ نظیر روسیه به امید افزایش قیمت نفت کاهش پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید