تعطیلی تمامی برنامه های گردشگری در منطقه آزاد ارس

به گزارش وبلاگ موش کور، مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: انجمن های میراث تاریخی فرهنگی هتل داران راهنمایان گردشگری و توسعه گردشگری ارس جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متحد شدند تا اطلاع ثانوی هیچ فعالیت گردشگری نداشته باشند.

تعطیلی تمامی برنامه های گردشگری در منطقه آزاد ارس

به گزارش خبرنگار، منیری مدیر میراث فرهنگی توریستی و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: انجمن های میراث تاریخی فرهنگی، هتل داران، راهنمایان توریستی و توسعه توریستی ارس جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متحد شدند تا اطلاع ثانوی هیچ فعالیت توریستی نداشته باشند.

منیری گفت: تا اطلاع ثانوی کاشانه مهمان ها، سوئیت ها، هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی توریست و مسافر پذیرش نخواهند کرد.

او اضافه نمود: همچنین در راستای عدم نارضایتی مسافران، بر اساس بخشنامه همه این اماکن موظف به استرداد وجه کنسلی بدون جریمه بوده و این موضوع مستمرا توسط کارشناسان حوزه توریستی نظارت و ارزیابی می گردد.

او در مورد مراکز پذیرایی گفت: به تمامی مراکز پذیرایی اعلام نموده ایم حتی المقدور ارائه خدمات ننمایند، مگر با اجرای کامل و دقیق پروتکل بهداشتی؛ ارائه هرگونه خدمات دخانیات و قلیان نیز در تمامی سفره خانه های سنتی و کافه رستوران ها ممنوع است.

مدیر توریستی سازمان منطقه آزاد ارس اضافه نمود: با توجه به هشدار های در مورد پذیرش نشدن مسافران و توریستان توسط مراکز توریستی، با کسانی که بر خلاف مصوبات مقابله با کرونا اقدام می نمایند، برخورد قانونی می گردد.

او گفت: به شرکت نفت نیز اعلام شده در تمامی صندلی ها، سوختگیری توسط اپراتور ها انجام گیرد و اپراتور ها ملزم به استفاده از دستکش هستند.

او گفت: مراکز اقامتی و تاسیسات توریستی ارس جهت حمایت دولت و جبران خسارت در سامانه آمار و تاسیسات توریستی کشور ثبت نام نمایند.

او گفت: این امر در راستای حمایت دولت از خسارت تعطیلی این مراکز جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام می گیرد.

او در خاتمه با اشاره به این که تمامی مکان های توریستی و تاریخی به طور متناوب ضدعفونی و گندزدایی می گردد، اضافه نمود: تمامی برنامه های حوزه توریستی منطقه آزاد ارس به بعد از فرایند ریشه کنی ویروس کرونا موکول شده است و امیدواریم که در آینده نزدیک همچون سال های قبل بتوانیم میزبان خوبی برای توریستان ارس باشیم.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تعطیلی تمامی برنامه های گردشگری در منطقه آزاد ارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی تمامی برنامه های گردشگری در منطقه آزاد ارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید