گوگل در فرانسه 150 میلیون یورو جریمه شد

به گزارش وبلاگ موش کور به نقل از آسوشیتدپرس، سازمان تنظیم مقررات در فرانسه (Autorité de la concurrence)جریمه ای 150 میلیون یورویی (معادل 166 میلیون دلار) برای گوگل مشخص نموده اند.

گوگل در فرانسه 150 میلیون یورو جریمه شد

دلیل این جریمه سواستفاده گوگل از سلطه خود در بازار تبلیغات آنلاین اعلام شده است.

این سازمان اعلام نموده از خریداران تبلیغات براساس کلیدواژه ها سو استفاده نموده است. روش هایی که در پلتفرم Google Ads استفاده می شوند مبهم هستند و درک آنها کار مسئله ای است. علاوه بر آن شرکت تمام این روش ها را به شیوه ای نا متوازن در قبال مشتریان به کار می گیرد.

سازمان رگولاتوری تنظیم رقابت در فرانسه به گوگل دستور داده قوانین مربوط به تبلیغات و همچنین فرایندهای مربوط به فریز کردن حساب های مشتریان را شفاف کند تا از تعلیق غیر منصفانه حساب های آنان جلوگیری گردد.

این جدیدترین حلقه از زنجیره جریمه کشورهای اروپایی علیه گوگل است. این شرکت در قاره اروپا در کسب و کار موتور جستجو با رقابت اندکی روبرو است.

گوگل در بیانیه ای اعلام نموده درخواست آنالیز این رای را می نماید. همچنین این شرکت معتقد است سیاست های تبلیغاتی اش برای حمایت از مشتریان در قبال تبلیغات سودجویانه ساخته شده است.

این جریمه نیز در حقیقت از شکایت شرکت مشاوره آنلاین Gibmedia شروع شد. گوگل در سال 2015 میلادی حساب تبلیغاتی این شرکت را معلق کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گوگل در فرانسه 150 میلیون یورو جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل در فرانسه 150 میلیون یورو جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید